Ciepły montaż dla okien

Aby okna energooszczędne mogły utrzymać swoje korzystne parametry izolacyjne, konieczne jest przeprowadzenie profesjonalnego montażu – określany jest on mianem ciepłego montażu.

Ciepły montaż okien przeprowadzany jest tak, aby wyeliminować mostki termiczne, które mogą powstawać wokół okna – mostki te to miejsca, gdzie energia cieplna z wnętrza przenika na zewnątrz. Montaż ten wykonuje się zwykle w przypadku okien energooszczędnych, ale nie tylko, ponieważ może być on też wybrany do innych typów okien.

Montaż ten powinien być przekazany specjalistom, którzy posiadają w tej dziedzinie doświadczenie. W przeciwieństwie do zwykłego montażu w montażu ciepłym bardzo ważna jest precyzja, gdyż polega on na wykonaniu dodatkowego rusztowania dla okna, które pozwala na jego oparcie w otworze okiennym. Rusztowania te określane są mianem konsol nośnych lub wsporników.

Jeśli sa Państwo zainteresowani profesjonalnym ciepłym montażem okien, w naszej firmie Portalux również oferujemy usługi tego rodzaju – zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania dodatkowych informacji.