Drzwi drewniane Katowice

Drzwi drewniane – jakie drewno na drzwi jest najlepsze?

Gdy chcemy zakupić zewnętrzne drzwi drewniane, do wyboru mamy bardzo dużo różnych propozycji. Drzwi te różnią się nie tylko swoimi wymiarami czy stylem, ale również gatunkiem wykorzystanego drewna. To właśnie jemu powinniśmy też poświęcić swoją uwagę przy doborze.

Najczęściej drzwi drewniane wykonuje się z dębu. To najbardziej ceniony gatunek drewna, który jest bardzo trwały i wytrzymały, a przy tym estetyczny. Bardzo ładne są drzwi mahoniowe, które także są trwałe i dodatkowo są bardziej odporne na wodę. Wśród innych gatunków egzotycznych wyróżniają się też drewno badi oraz tekowe, które są odporne na czynniki atmosferyczne. Gdy z kolei szukamy drzwi drewnianych w niskiej cenie, warto zwrócić uwagę na te sosnowe, ale powinniśmy pamiętać o tym, że może ono wymagać regularnej konserwacji i nie będzie tak trwałe jak przedstawione wyżej gatunki.

Oczywiście, najlepiej zobaczyć różne drzwi na żywo i poradzić się fachowców, którzy doradzą, jakie gatunki sprawdzą się najlepiej. W razie potrzeby jesteśmy cały czas do dyspozycji w naszym salonie Portalux!

Zapraszamy do kontaktu :

biuro@portalux.pl

tel. 32 326 09 20

tel. kom. 504 030 560