Drzwi drewniane Mikołów

Kupujesz drzwi drewniane? Pamiętaj o ich konserwacji!

Główną zaletą drzwi drewnianych jest ich elegancki wygląd, dlatego też można kupić je w wielu różnych wariantach pasujących do domu czy mieszkania. Gdy chcesz zdecydować się na tego rodzaju drzwi, nie zapominaj o tym, że wymagają one także regularnej konserwacji zgodnie z zaleceniami producenta – jej brak sprawi, że drzwi mogą zacząć szybko niszczeć.

Drzwi drewniane wykonuje się z drewna gatunków europejskich lub egzotycznych, które wykańczane są przez impregnację oraz lakierowanie. Zwykle takie zabezpieczenie jest w stanie dać ochronę na kilka lat, ale należy regularnie kontrolować stan powłok najlepiej wiosną i jesienią. Trzeba jednak pamiętać o tym, by zgodnie z zaleceniami producenta drzwi pokrywać specjalnymi preparatami. W razie pojawienia się braków w materiale, należy je uzupełnić.

Nie można zapominać też o regularnej konserwacji uszczelek – pokrywa się je specjalnymi smarami, które powodują ich natłuszczenie, dlatego uszczelki nie parcieją i nie kruszą się. To szczególnie ważne przed zimą.

Gdy kupujesz drzwi drewniane Mikołów lub w innej miejscowości, pamiętaj o przeczytaniu zaleceń producenta dotyczących ich konserwacji i użytkowania.

Zapraszamy do kontaktu :

biuro@portalux.pl

tel. 32 326 09 20

tel. kom. 504 030 560