Drzwi drewniane Mikołów

Zewnętrzne drzwi drewniane – co warto o nich wiedzieć?

Wśród drzwi wejściowych do wyboru mamy wiele różnych modeli. Dużym zainteresowaniem cieszą się drzwi drewniane. Co warto o nich wiedzieć przed zakupem?

Drzwi drewniane wykonuje się głównie z gatunków drewna liściastego jak dąb czy mahoń, jak i również iglastego, na przykład cedru, świerku czy sosny. Można też spotkać się z drzwiami z drewna egzotycznego jak tek. Gatunek drewna zastosowanego do produkcji drzwi wpływa na ich wytrzymałość, odporność na zmiany temperatury, izolacyjność.

Przy doborze drzwi z drewna warto sprawdzić ich konstrukcję – powinny być one dobrze izolowane i usztywniane, podobnie jak ościeżnica. Warto sprawdzić ich parametry izolacyjności cieplnej oraz akustycznej. Warto też wybierać drzwi, które mają dłuższą gwarancję. Nie można zapominać też o fachowym montażu – bez niego drzwi nie będą dobrze pełniły swojej funkcji.

Gdy chcesz kupić dobre drzwi drewniane Mikołów to miasto, gdzie także można kupić je bez problemu, także jako wykonane na wymiar wraz z fachowym montażem przez wykwalifikowane ekipy.

Zapraszamy do kontaktu :

biuro@portalux.pl

tel. 32 326 09 20

tel. kom. 504 030 560