Drzwi wejściowe Katowice

Drzwi wejściowe drewniane – konstrukcja

Wykonane z najwyższej jakości materiałów drzwi drewniane to gwarancja estetyki i trwałości na długie lata. Swoją wytrzymałość zawdzięczają specjalnej konstrukcji oraz wykończeniu.

Podstawowym elementem konstrukcyjnym w drzwiach z drewna są tak zwane ramiaki. Każde skrzydło drzwiowe zbudowane jest z dwóch ramiaków pionowych oraz poziomych. Także w niektórych modelach drzwi stosuje się ramiaki środkowe dla dodatkowej stabilizacji. Najlepiej, aby drzwi wejściowe miały ramiaki klejone, ponieważ wtedy są one bardziej odporne na wypaczenia oraz cała konstrukcja jest trwalsza. Pomiędzy ramiakami często umieszcza się izolację, na przykład ze styropianu lub pianki. Z zewnątrz drzwi obudowane są płycinami. W drzwiach zewnętrznych powinny być one wykonane z wysokiej jakości drewna zapewniającego dobrą wytrzymałość.

Drzwi wykańczane są specjalnymi lakierami, które chronią nie tylko przed wilgocią, ale także pozwalają na odparowywanie wody zawartej w drewnie. Dzięki nim drzwi będą odporne na czynniki atmosferyczne, w tym wahania temperatury.

Zapraszamy do kontaktu :

biuro@portalux.pl

tel. 32 326 09 20

tel. kom. 504 030 560