Okna Drewniane

Kiedyś były one bardzo popularne, obecnie są już rzadziej spotykane – okna drewniane, ponieważ to o nich mowa, można kupić w różnych firmach oferujących stolarkę okienną, ale trzeba przygotować się wtedy na większy wydatek.

Drewno jest naturalnym, trwałym materiałem, który przez wieki używany był do wykonania okien. W niektórych starszych domach nadal można spotkać się z oknami z litego drewna. Nowoczesne okna drewniane są jednak zupełnie inne – nie dość, że wyglądają bardziej atrakcyjnie, to jeszcze są od nich znacznie cieplejsze, ponieważ jednym z poważnych problemów okien drewnianych sprzed lat była ich słaba szczelność.

Okna drewniane wykonuje się z naciskiem na detale, aby nie tylko wyglądały efektownie, ale również były ciepłe i trwałe. Dzięki specjalnym metodom wykończeniowym nie są one trudne w utrzymaniu w czystości, ale wymagają systematycznej konserwacji, aby zachować swoje właściwości.

Okna te często wybierane są do domów bardziej luksusowych, ale również do obiektów pasywnych, w których ważne jest uzyskanie odpowiedniej izolacyjności stolarki.