Okna Mikołów

Okna chroniące przed nadmiernym hałasem

Dobrej jakości okna potrafią również chronić przed nadmiernym hałasem – tego rodzaju modele doskonale nadają się do montażu w pobliżu hałaśliwych miejsc, na przykład w budynkach przy ruchliwych drogach czy lotniskach.

Okna chroniące przed hałasem powinny posiadać korzystny współczynnik izolacyjności akustycznej. Zależny jest on od konstrukcji okna – okna będą lepiej izolowały od dźwięku wtedy, gdy będą miały grubsze szyby rzędu 6 mm, będą posiadały szyby klejone z co najmniej dwóch tafli, będą także wypełnione od wewnątrz gazem ciężkim czy mieszaniną gazów ciężkich.

O izolacyjności akustycznej okna mówi parametr Rw. W przypadku okien o podwyższonej izolacyjności mamy do czynienia z we wskaźnikiem Rw wynoszącym 35 dB. Wtedy, gdy hałas w otoczeniu może być bardzo uciążliwy, zaleca się wybranie okien o jeszcze wyższym parametrze, a mianowicie od 42 do 51 dB.

Gdy chcesz kupić dźwiękoszczelne okno Mikołów jest jedną z miejscowości na Śląsku, gdzie można zamówić je w firmie Portalux. Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na jej stronie internetowej.

Zapraszamy do kontaktu :

biuro@portalux.pl

tel. 32 326 09 20

tel. kom. 504 030 560