Rolety zewnętrzne dla okien

Coraz więcej domów i mieszkań w Polsce wyposażanych jest w rolety zewnętrzne. Bardzo często ich montaż uwzględnia się nawet na etapie projektowani budynku. Zastosowanie rolet zewnętrznych ma dwojaką rolę – pozwalają one na poprawę bezpieczeństwa budynku, a także komfortu mieszkańców.

Najczęściej rolety zewnętrzne montowane są tuż przed ramami okiennymi. Zbudowane sa one z metalowych profili tworzących pancerz, który następnie umieszczany jest na prowadnicach montowanych do ram okiennych lub ściany budynku. Roleta tego rodzaju nawijana jest na wał ręcznie lub też z użyciem specjalnych napędów automatycznych.

Rolety zewnętrzne najczęściej kojarzymy z funkcją antywłamaniową, ponieważ wtedy, gdy są zaciągnięte, zmniejszają ryzyko przedostania się do środka niepowołanej osoby. Również rolety służą do osłony przed wzorkiem niepowołanych osób, a także stanowią ochronę przed nadmiernym promieniowaniem słońca – w związku z tym, gdy są zaciągnięte w ciągu upalnego dnia, pozwalają na zmniejszenie temperatury we wnętrzach. Analogicznie zimą poprawiają izolacyjność budynku